سپتیک تانک

ساخت وبلاگ

تصفیه بهتر در سپتیک تانک :

سپتیک تانک دارای مدلهای مختلفی بر اساس نوع تصفیه می باشد. بر اساس نوع تصفیه و روش تصفه میزان کاهش آلودگی های در سپتیک تانک متفاوت خواهد بود. نوعی از سپتیک تانکها با استفاده از اکسیژن به کار تصفیه فاضلاب بهداشتی می پردازد.  برای اینکه فرآیند تصفیه فعال باشد، لازم است دسترسی به اکسیژن، که برای فعالیت باکتری ها ضروری است، فراهم شود. در نتیجه، درجه تمیز کردن و تصفیه فاضلاب می تواند تا 99٪ باشد که کاملاً مطابق با استانداردهای بهداشتی مدرن است. برای انجام تمیزکاری موثر توسط سپتیک تانک و میدان زهکشی ، لایه متریک فیلتر ساخته شده از سنگ خرد شده، شن یا خاک رس منبسط شده پر می شود. لوله های آبیاری باید بالای فیلتر قرار گیرند. نیاز اصلی برای نصب آنها حفظ فاصله بیش از 1 متر از آب های زیرزمینی است.

اصل کارکرد سپتیک تانک هوازی :

سپتیک تانک به شما امکان می دهد فاضلاب را با استفاده از باکتری های هوازی تصفیه کنید. تفاوت اصلی با سپتیک تانک بی هوازی عدم نیاز به تمییز کردن دائمی لجن یا اضافه کردن مواد فعال شیمیایی است. یعنی فرآیند تجزیه به طور طبیعی در حضور اکسیژن بدون باکتری و بدون انتشار بوی نامطبوع انجام می شود. با توجه به استفاده از چندین نوع میکروارگانیسم، تمیز کردن کارآمدتر از یک سپتیک تانک استاندارد سه مرحله ای است، زیرا یک نوع از باکتری های مضر تمیز می شود و نوع دیگر با لجن تغذیه می شود.

پکیج تصفیه فاضلاب :

از نظر ساختاری پکیج تصفیه فاضلاب به 4 محفظه تقسیم می شود که در آن دو مرحله نظافت انجام می شود. مرحله اول تصفیه زمانی شروع می شود که پساب از طریق لوله فاضلاب به محفظه اول می رسد، که عملکرد آبگیری را تا یک سطح مشخص انجام می دهد. سپس سنسور شناور فعال می‌شود، و اولین کمپرسور روشن می‌شود که به طور فعال هوا را به فن محفظه دوم می‌رساند. در همان زمان، پمپ فاضلاب را با استفاده از ایرلیفت به اتاق دوم پمپ می کند. Airlift یک پمپ اولیه با یک لوله پلاستیکی منحنی است که به یک فن متصل است.

تحت تأثیر هوای محفظه، شرایط مطلوب برای توسعه میکرو فلورا، که شروع به تصفیه فعال آب می کند. سپس فاضلاب از محفظه دوم پکیج تصفیه فاضلاب  به سوی مخزن جریان می یابد که در آنجا فرآیند ته نشینی کف لجن انجام می شود. آب تصفیه شده، واقع در بالای محفظه، به سمت خروجی جریان می یابد.

مدت زمان این مرحله از تصفیه با سطحی که با درجه تخلیه محفظه گیرنده مشخص می شود تعیین می شود. هنگامی که سطح به زیر سطح حداقل می رسد، سنسور شناور دوباره فعال می شود و مرحله دوم تصفیه در داخل پکیج تصفیه فاضلاب  آغاز می شود.

شروع فاز بعدی تصفیه در داخل پکیج تصفیه فاضلاب با اتصال کمپرسور دوم شروع می شود که هوا را به محفظه گیرنده می رساند. در این مرحله، پساب خروجی از مخزن برای تصفیه مجدد به محفظه گیرنده پمپ می شود. هنگامی که سطح سیال در محفظه به سنسور شناور می رسد، کمپرسور دوباره وصل شده و به مخزن فشار داده می شود.

هنگامی که آب فاضلاب به مخزن سپتیک تانک متوقف شود، به دلیل جریان مایع از یک محفظه به محفظه دیگر تا زمانی که تصفیه شود یا سطح آب به اندازه کافی برای کارکرد سنسور بالا نباشد، به کار خود ادامه می دهد.

بهبود خانه روستایی یا خانه تابستانی در غیاب شبکه های فاضلاب متمرکز از طریق سیستم های مستقل انجام می شود که یکی از عناصر اصلی آن مخزن سپتیک تانک است. در واقع سپتیک تانک از یک یا چند محفظه تشکیل شده است، فاضلاب جمع آوری و سپس تصفیه می شود. هرچه دستگاه سپتیک تانک پیچیده تر باشد، فاضلاب با کارایی بیشتری در آن تخلیه می شود. هنگام انتخاب ساختار نهایی، تصفیه خانه حجم روزانه زباله را در نظر می گیرد. این مقدار تحت تأثیر تعداد ساکنان دائمی در خانه و همچنین در دسترس بودن و شدت عملیات است. هر نوع سپتیک تانک باید درجه کافی از تصفیه فاضلاب را بدون خطر آلودگی به زمین برای دفع بیشتر فراهم کند. در صورت تمایل، صاحب خانه می تواند سپتیک تانک را با نام دستگاه فاضلاب حذف کند.

نشت تانک سپتیک چگونه برطرف می گردد؟

فاضلابی که از طریق زهکش وارد لوله فاضلاب می شود، وارد اتاقک اول تصفیه خانه سپتیک تانک می شود که به بخش های جداگانه تقسیم می شود. ذرات جامد بزرگ در کف محفظه اولیه مخزن سپتیک تانک ته نشین می کند و ذرات کوچکتر همراه با آب به محفظه دوم می روند و در آنجا توسط باکتری های بی هوازی ویژه مورد تجزیه قرار می گیرند. فرآیندهای تخمیر در هر دو محفظه فعال است که در نتیجه این فرایندها  گاز متان آزاد می شود.

ورودی محفظه های مجزای سپتیک تانک با درب ناشی از جریان آب بسته می شود که از انتشار بوی نامطبوع در اطراف تصفیه خانه جلوگیری می کند. یک فیلتر قابل جابجایی مخصوص در محفظه سوم تعبیه شده است که آلاینده های نشتی از دو محفظه اول را می بندد. باکتری های هوازی که فعالیت زیستی آنها در حضور اکسیژن امکان پذیر است، در مبارزه با تصفیه فاضلاب نقش دارند. به این ترتیب می توانید اصل عملکرد تانک های سپتیک تولید شده توسط تولید کنندگان ایرانی و خارجی را توصیف کنید.

مدل های آماده مخازن سپتیک تانک ساخته شده توسط سازندگان ایرانی-خارجی در گودال آماده شده نصب می گردند. پسماندهای تصفیه شده پس از تصفیه سه مرحله ای به میدان فیلتراسیون رفته و وارد خاک می شوند. در نتیجه تصفیه چند مرحله ای فاضلاب، آنها به طور موثر  تصفیه می شوند ... خود تصفیه خانه می تواند بدون تعمیر و نگهداری طولانی تر کار کند، بدون اینکه توسط تجهیزات ویژه پمپاژ شود. بهداشت محل به نحوه عملکرد سپتیک تانک بستگی دارد. تمیز کردن با کیفیت بالا ساختمان هرگز بوی بد نمی دهد، که بوی خاصی از فاضلاب کارکرده دارد.

مزایای استفاده از سپتیک تانک :

حداکثر پاکسازی ممکن از مواد مضر در فاضلاب؛

بهره برداری از سازه ها در هر شرایط آب و هوایی ، از جمله دمای پایین در زمستان.

بدون نیاز به فشار دادن مکرر؛

عمر طولانی سپتیک تانک؛

استقلال برخی از مدل های سپتیک تانک از منبع تغذیه.

اصول طراحی و ساخت سپتیک تانک خانگی :

سپتیک ها در بازار ایران در مجموعه ای بزرگ ارائه می شوند. مخازن آماده که به صورت افقی یا عمودی جهت گیری می شوند، به راحتی در یک گودال از پیش حفر شده قرار می گیرند. این مخازن می توانند از مواد مقاومی ساخته شوند که می توانند در برابر تأثیرات محیطی تهاجمی مقاومت کنند ... معمولاً تولید کنندگان محصولات پلاستیکی فایبرگلاس تولید می کنند، اما مدل هایی از سازه های بتنی تقویت شده با فلز نیز وجود دارد.

قیمت سپتیک تانک های آماده بسیار بالا است، بنابراین بسیاری از صاحبان خانه های خصوصی، کلبه ها درگیر مخازن سپتیک یک یا دو محفظه هستند. در این حالت ترانشه ای با دست یا به کمک تراکتور حفر می شود که در آن حلقه های بتنی پایین آمده و توسط لوله ای روان به هم متصل می شوند. به عنوان یک قاعده، چنین نصب یک سپتیک تانک نیاز به تلاش فیزیکی دارد، اما نه مالی.

در چاه اول (مخزن) یک کفه بتنی باید ایجاد گردد که اجازه نفوذ باکتری های خطرناک به خاک را نمی دهد. در گمانه دوم، کف ترانشه با لایه‌هایی از ماسه خرد شده پوشانده شده است که برای تصفیه پساب از مخزن لازم است. در چاه اول و دوم زباله های مایع تمیز می شوند و در چاه سوم روی زمین ریخته می شوند.

مزایای سپتیک در مقابل فاضلاب :

با گذشت زمان و افزایش آگاهی مردم در مورد نیازهای محیط زیست و اهمیت محیط زیست و سلامتی و پاکیزگی آن ، مخازن سپتیک از اهمیت ویژه ای در نزد کارفرمایان و مالکان جوان برخوردار شده است و دلیل این تغییر نظراز گذشته تا کنون این است که مخازن سپتیک تانک بعنوان گزینه جایگزین سبز برای سیستم های فاضلاب قدیمی شناخته شده است. اگر در هرخانه قدیمی نگاهی بیندازید متوجه خواهید شد که  سیستم فاضلاب آنها جهت تخلیه و پمپاژ و تصفیه آب به انرژی و ابزار تخلیه خاص و مواد شیمیایی نیاز دارد .درضمن از همه مهمتر که این فاضلابها در نهایت به رودخانه ها و دریاچه ریخته می شد که سبب آلودگی آب می شد وهمچنین قبل از این فناوری صنایع و کارخانجات نیز پسابهای غیر بداشتی خود را به همین رودخانه منتقل می کردند که خطر زیست محیطی به همراه داشت و اینگونه شد که متخصصان و طراحان و دوست داران طبیعت و محیط زیست به فکرطراحی و تولید مخازن سپتیک تانک افتادند . سیستم سپتیک تانک تمام این مشکلات را برطرف کرد وموجب شد تا بدون نیاز به انرژی یا مواد شیمیایی ، آب را پمپ و تصفیه شودآب استفاده شده به چرخه بازگردانده می شود که در صورت نگهداری مناسب هرگز سرریز نمی شود.

مشکلاتی که یک سپتیک تانک خراب و دارای نقص به وجود می آورد :

مشکلات سیستم های سپتیک تانک معمولاً به سهل انگاری کارفرمایان و صاحبان آن بر می گردد . هنگامی که یک مخزن سپتیک تانک به اندازه کافی و به خوبی  نگهداری نشود ، جریان خروجی فاضلاب می تواند برای سلامتی  آب دریاچه و برای محیط اطراف خطرناک باشدبه عنوان مثال ، اگر فاضلاب به اندازه کافی تصفیه نشود ، می تواند آلودگی را به آبهای دیگر منتقل کند و باعث تهدیدات سلامتی انسان شود .این فاضلابها و آب رودخانه ها پس از پاره ای تغییراتی که روی آنها اعمال می شود پیش تصفیه و توسط مهندسان تصفیه نهایی می شوند و دوباره به چرخه آب شیر در منازل باز می گردد . فاضلاب های آلوده با بروز هپاتیت و پاتوژن های دیسترس در آب شیر مرتبط است به عنوان مثال آلاینده ها می توانند آب آشامیدنی را با مقادیر بیشتری نیترات آلوده کنند ، که می تواند عوارض آن را بر روی افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف و همچنین کودکان نو پا و زنان باردارمشاهده کنید . نیترات های افزایش یافته حتی به هوا و کیفیت آب اکوسیستم های اطراف آسیب می رسانند ، در نتیجه ویرانگر فلور و جانوران یک منطقه خاص هستندعلاوه بر این ، اشکالات و جوندگان که در مناطقی با تالابهای آلوده به فاضلاب آلوده می شوند می توانند بیماری ها را برای مردم ، حیوانات اهلی و حیوانات شیوع دهندبا توجه به همه این مواردی که در نظر گرفته شده است ، لازم است سیستم سپتیک تانک خود را در تمام مدت زمانی که متعلق به شماست و به خوبی در یک ملک خاص زندگی می کنید برای جلوگیری از بالا آمدن لایه لجن به خوبی حفظ و نگهداری نمایید .پس در حفظ و نگهداری سپتیک تانک دقت لازم را داشته باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با پکیج تصفیه فاضلاب و سپتیک تانک به وب سایت پایپ گستر مراجعه نمایید.

تولیدات صنعتی...
ما را در سایت تولیدات صنعتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پایپ گستر pipegostarrr بازدید : 215 تاريخ : پنجشنبه 11 فروردين 1401 ساعت: 14:22