دریچه منهول

ساخت وبلاگ

دریچه منهول و شبکه های انتقال و جمع آوری آب باران و فاضلاب :

دریچه منهول و ورودی های باران جزء جدایی ناپذیر سیستم های فاضلاب و زهکشی هستند. روی هر چاه بدون در نظر گرفتن نوع آن، دریچه منهول نصب می شود. دریچه منهول ورودی چاه های پیش ساخته را می بندند و همچنین منهول های مخابراتی را نیز پوشش می دهد.  

ما انواع دریچه های منهول زیر را ارائه می دهیم:

  • دریچه منهول چدنی
  • دریچه منهول بتن آرمه
  • دریچه منهول کامپوزیتی
  • دریچه منهول پلی اتلین

دریچه های منهول چدنی و بتن مسلح برای پوشاندن منهول های چاه آب، فاضلاب، زهکشی، تلفن استفاده می شود. از دریچه های منهول کامپوزیتی در باغ ها برای تجهیز ورودی چاه های فاضلاب محلی استفاده می شود. دریچه های منهول چدنی مورد استفاده برای چاه ها دارای قطر استاندارد 70 سانتی متر هستند، اما از نظر بار متفاوت هستند:

دریچه منهول LCH (نوع L) : این دریچه تنها 65 کیلوگرم وزن دارد و برای بارهایی تا سه تن طراحی شده است.

دریچه های منهول سنگین LCH (نوع T) : چنین دریچه منهولی 106 کیلوگرم وزن دارد و برای بار 15 تن طراحی شده است.

دریچه منهول LCH (نوع TMP): این مدل از دریچه ها با وزن 132 کیلوگرم مشخص می شود و برای بار 25 تنی طراحی شده است.

قطر دریچه های منهول استاندارد : 70 سانتی متر

در مورد دریچه های منهول چدنی برای چاه تلفن، می توان از همان رتبه بندی سبک و سنگین در اینجا استفاده کرد، اما تفاوت هایی در طراحی دریچه منهول چدنی مخابراتی وجود دارد.

LCH دریچه منهول مخابراتی (نوع L). این نوع از دریچه ها  82 کیلوگرم وزن دارد و برای بار 6.8 تن طراحی شده است.

LC دریچه منهول مخابراتی (نوع T). این نوع از دریچه های منهول 132 کیلوگرم وزن دارد و برای بار 17 تنی طراحی شده است.

دریچه منهول و هدف از بکار بردن آن :

وظیفه دریچه منهول فاضلاب جلوگیری از ورود اجسام خارجی، زباله، کثیفی زهکشی به کلکتور یا چاه است که می تواند باعث گرفتگی و خرابی زودهنگام کل سیستم زهکشی شود.

انتخاب دریچه منهول با متریال چدن به عنوان ماده اولیه تصادفی نیست. دیلی اول انتخاب چنین متریالی برای ساخت دریچه منهول  این است که دارای استحکام و مقاومت بی نظیری در برابر سایش است. دلیل  دوم این است که محصولات ساخته شده از آن بسیار سنگین هستند، به این معنی که آنها به طور تصادفی درپوش سوپاپ را از بین نمی برند. این نوع از دریچه  به گونه ای طراحی شده است که فقط پرسنل تعمیر و نگهداری می توانند آن را در حین انجام کارهای معمول یا اضطراری باز کنند. دریچه منهول نه تنها از خود چاه در برابر تأثیرات خارجی محافظت می کند، بلکه از سقوط افراد به درون چاه یا منهول های جلوگیری می کند.  استفاده از دریچه های منهول سبک، سنگین یا اصلی با توجه به محل منهول تعیین می شود. هر چه تردد و جریان رهگذران شدیدتر باشد و در نتیجه فشار بیشتری به خاک اطراف و خود منهول  وارد شود، در نتیجه از دریچه منهول با قابلیت تحمل بارترافیکی بالاتر استفاده می شود.

اگر در چیدمان منهول پیش ساخته - کف، حلقه ها و پوشش از عناصر کمی استفاده شود، برای نصب دریچه منهول به تنهایی از اجزای مختلف استفاده می شود.

دامنه محصولات بتنی کارخانه پایپ گستر بسیار گسترده است.

دریچه های منهول L (سبک) و T (سنگین) از یک پوسته و یک پوشش دریچه تشکیل شده اند.

دریچه های منهول TMP (سنگین اصلی) با دریچه های منهول قبلی متفاوت است، این دریچه ها دارای یک پوسته شیاردار مخصوص برای مهر و موم دارد.

هر نوع دریچه ای  را می توان به پوشش ضد خرابکاری با دستگاه قفل مجهز کرد.

استفاده از عناصر فوق که با توجه به نوع دریچه منهول انتخاب شده اند، در هنگام نصب، اطمینان، استحکام، سهولت استفاده و راندمان عملیاتی بالاتر کل منهول را تضمین می کند.

قیمت دریچه منهول :

قیمت دریچه منهول یکی از قابل قبول ترین قیمت ها در کشور ما می باشد. دریچه های منهول با رعایت استانداردهای ایمنی و زیست محیطی تولید می شوند و نیازهای مدرن را برآورده می کنند. دریچه های منهول پلی اتیلن  برای نصب بر روی منهول های ارتباطی مهندسی واقع در محوطه عابر پیاده و در مناطق سبز طراحی شده اند. این نوع از دریچه های منهول  با استفاده از فناوری جدید از مواد پلیمری و پرکننده ها ساخته شده است. اما در عین حال آنها 25-30 کیلوگرم سبک تر از دریچه های منهول چدنی خود هستند، که نصب، نگهداری و حمل و نقل محصولات را بسیار ساده می کند. دریچه های منهول نهایی غیر منفجره و  غیر سمی هستند. با توجه به تأثیر بر بدن انسان، مطابق با استانداردها  متعلق به مواد غیر خطرناک کلاس خطر 4 است. یکی از مزیت های اصلی این است که روکش های این منهول ها به دلیل اینکه فلزی نیستند، عملاً در معرض سرقت قرار نمی گیرند. علاوه بر این، دریچه  و بدنه (قاب دریچه) مطلقاً در معرض خوردگی نیستند که در حین کار نیز راحت است.

فن آوری تولید اجازه می دهد تا دریچه های پلی اتیلن و کامپوزیتی  با رنگ های مختلف (خاکستری، سیاه، قرمز، سبز، آبی) تولید شود.

منهول پلیمری خود را به عنوان یک محصول مدرن با فناوری پیشرفته که ترکیبی از استحکام، قابلیت اطمینان و زیبایی است، در نزد کارفرمایان تثبیت کرده است. دریچه منهول پلی اتیلن  تحت تأثیر رطوبت، دما و محیط های تهاجمی قرار نمی گیرند. عمر مفید دریچه منهول پلی اتیلن بسته به شرایط عملیاتی و دستورالعمل نصب و استفاده 30 سال می باشد.

دریچه های منهول پلی اتیلن مقاومت در برابر اختلاف دما - تمام خواص خود را در محدوده -50 تا +50 درجه سانتیگراد حفظ می کنند. زیبایی شناسی دریچه منهول پلی اتیلن - ظاهری سالم، با کیفیت و معتبر دارند و به لطف ترکیب رنگ های مختلف، آنها کاملاً با چمن، سنگفرش یا سطح جاده سازگار می شوند.

رعایت قوانین و مقررات بهداشتی و اپیدمیولوژیک دریچه منهول پلی اتیلن :

دریچه های منهول پلی اتیلن، قیمت مناسب و کیفیت بالایی دارند زیرا در تولید آنها فقط از مواد اولیه استفاده می شود. دریچه منهول پلی اتلین با استفاده از تکنولوژی مدرن و قالب گیری تزریقی با استفاده از مواد پلیمری تولید می شوند. این روش به شما این امکان را می دهد که دریچه هایی با کارایی بالا و ظاهر خوب دریافت کنید. دریچه های منهول پلیمری به دلیل هزینه پایین تولید در مقایسه با شیرهای چدنی ارزان هستند. دریچه های منهول پلی اتلین دارای خواص مثبت بسیاری هستند: دریچه منهول پلی اتلین دچار رطوبت و خوردگی نمی شود. دریچه منهول پلی اتیلن در برابر مواد شیمیایی مقاوم هستند، دریچه منهول مستعد زنگ زدگی نیستند. دریچه منهول بسیار قوی و مقاوم در برابر سرما هستند. دریچه منهول وزن سبک در مقایسه با سایر مواد، نصب را بسیار ساده می کند.

ابعاد دریچه منهول پلی اتیلن :

دریچه های منهول فاضلاب، دستگاه های خاصی هستند که سیستم فاضلاب را از ورود زباله ها،اجسام و ... محافظت می کنند و همچنین از آسیب و سرقت احتمالی جلوگیری می کنند. یک ماده محبوب برای ساخت دریچه منهول، پلیمر است. دریچه منهول پلیمری جزء اجباری ساختار زهکشی هستند، آنها می توانند بارهای تا 20 تن را تحمل کنند و احتمال لغزش در جاده را کاهش می دهند. دریچه های منهول های پلیمری از نظر اندازه متفاوت هستند - این به شما امکان می دهد آنها را در حیاط خلوت یک خانه تابستانی، خانه شخصی یا کلبه، در یک باغ محوطه سازی شده، پیاده رو، در منهول ها و همچنین در استادیوم ها قرار دهید. برای ساخت این سازه ها از مخلوط پلیمر و ماسه استفاده شده است.

مزایا و معایب دریچه های منهول پلیمری :

این دستگاه ها دارای یک سری ویژگی های مثبت و منفی هستند که در انتخاب طرح مناسب باید به آن ها توجه کرد.

هزینه بودجه

ماندگاری تا 50 سال.

سبک وزن.

سهولت حمل و نقل و تحویل.

برای نصب به ابزار خاصی نیاز ندارید.

سازگاری کامل با محیط زیست، دریچه منهول فاضلاب کامپوزیت پلیمری از ماسه، پلاستیک و رنگ ساخته شده است.

از نظر کشسانی متفاوت است.

شکنندگی جزئی

هیچ عنصر فلزی در ترکیب  دریچه منهول پلی اتیلن وجود ندارد، به همین سبب این ساختارها در برابر سرقت محافظت می کند، زیرا آنها هیچ ارزشی برای جمع کننده های ضایعات ندارند.

دریچه های منهول پلیمری زنگ نمیزنند :

به دلیل استفاده از رنگدانه های مقاوم در برابر حرارت با کیفیت بالا و افزودنی های ویژه که از دریچه ها در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت می کند، در برابر نور خورشید محو نمی شوند.

طیف گسترده ای از رنگ. شما می توانید یک چیدمان سبز داشته باشید که روی چمن هماهنگ به نظر می رسد یا روی آسفالت سیاه می شود.

مقاومت در برابر اختلاف دما :

از سوی دیگر، تمام سازه های ساخته شده از این ماده را نمی توان در بزرگراه هایی که توسط وسایل نقلیه بزرگ هدایت می شوند نصب کرد، زیرا می توانند بارهای بسیار کوچک را تحمل کنند.

انواع روکش فاضلاب پلیمری :

دو نوع پوشش برای شبکه فاضلاب وجود دارد:

دریچه فاضلاب مربع پلیمری

دریچه منهول  گرد

مشخصات فنی دریچه های پلیمری

هنگام انتخاب کلاهک پلیمری، قطعا باید به تمام مشخصات فنی آن توجه کنید. یعنی بر اساس وزن، بار نامی و نوع. به وزن منهول توجه ویژه ای داشته باشید  .

دانستن کلاس بار دریچه های پلیمری فاضلاب بسیار مهم است، زیرا بار مجاز که سازه می تواند تحمل کند به آن بستگی دارد. این تنظیم بر جایی که پوشش قرار می گیرد تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، یک دریچه فاضلاب نوع L وجود دارد - این یک دستگاه سبک وزن است، دریچه می تواند بار اسمی 1.5 تن را تحمل کند، نمی توان آن را در جاده نصب کرد. سازه های سنگین و متوسط ​​نیز وجود دارد که در پارکینگ ها و راهروهای حیاط نصب می شوند و می توانند باری بین 15 تا 25 تن را تحمل کنند.در هنگام خرید روکش چاه فاضلاب گواهینامه دریچه فاضلاب پلیمری را به منظور بررسی و ارزیابی کیفیت نصب نیز در نظر بگیرید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دریچه منهول به وب سایت پایپ گستر مراجعه نمایید.

تولیدات صنعتی...
ما را در سایت تولیدات صنعتی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : پایپ گستر pipegostarrr بازدید : 234 تاريخ : چهارشنبه 18 اسفند 1400 ساعت: 18:10